فریت و کارگو چیست؟

فریت و کارگو چیست؟

فریت و کارگو

 

فریت بار چیست؟

این اصطلاح برگرفته از کلمه لاتین Freight  و به معنی انجام و عملیات ارسال بار می باشد که میتواند ماهیت تجاری و غیرتجاری داشته باشد و از طریق گمرکات فرودگاه طبق قوانین موجود بین المللی سازمان یاتا،  بار خود را به مقصد مورد نظر ارسال و در آنجا با ارائه بارنامه ، دریافت نمایند.در فریت بار، مسافر     می بایست حدود دو هفته قبل از پرواز خود هماهنگی های لازم را برای حمل بار، با شرکت های حمل و نقل هوایی بعمل آورد تا شرکت های مذکور فریت بار را از لحاظ میزان بار، مقصد، و نوع هواپیمایی که قرار است بار را حمل و ارسال نماید مورد بررسی قرار دهد، در نهایت فریت بار حدود 2 الی 3 روز قبل از پرواز مسافر انجام می گیرد.

انجام مراحل فریت بار به شرح ذیل می باشد:

  • مراجعه به ترمینال هوشمند بار هما در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) چند روز قبل از تاریخ حرکت خود و گرفتن اجازه ورود بار به محوطه از مسئول فریت .
  • بردن بار به دایره ارزیابی گمرک و انجام تشریفات گمرکی.
  • گرفتن پته سبز گمرکی و مراجعه به دفاتر شرکت های حمل و نقل بار هوایی در بیرون از فریت جهت صدور بارنامه و تگ بار.
  • مراجعه به دایره فریت جهت چسباندن تگ بار برروی کالا و اتمام کار.

در ارسال بار به این روش باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  •  از بسته بندی مناسب استفاده نمایید و سعی کنید چیدمان وسایل به گونه‌ای باشد که حجم زیادی را اشغال نکند.
  • از قرار دادن مواد فاسد شدنی درون بار شدیدا خودداری نمایید.
  • چند روز از قبل از پرواز خود هماهنگی‌های لازم مانند پر کردن فرم‌های مربوطه، ارسال مدارک و تحویل بار به ایرلاین را انجام دهید تا در روند ارسال بار شما خللی ایجاد نگردد.
  • انتخاب ایرلاین مطمئن که بار شما را در سلامت کامل و به موقع به مقصد برساند.
  • لازم نیست تمامی اطلاهات خود را بر روی بسته بندی‌ها درج کنید. شرکت ارسال کننده خود اقدام به درج کد بارنامه شما بر روی بسته بندی‌ها خواهد کرد.

کارگو چیست؟

کارگو ، cargo کلمه ایست اسپانیایی به معنی بار،  که از 4 طریق هوایی، دریایی و زمینی و ریلی، بوسیله  کامیون، ون، قطار،کشتی و هواپیما، از نقطه‌ای به نقطه دیگر حمل می شوند .

 

شرکت پارس سما ترابر با سابقه طولانی و تجارب موفق در این زمینه خدمات کارگو و فریت را به مشتریان خود ارائه می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در 24 ساعت شبانه روز با همکاران ما در تماس باشید.

 

pstagency

pstagency

مجله پارس سما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

آخرین مطالب

همراه ما باشید

ارتباط با ما